İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders

İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders
17.10.2020
65

İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders

İlkokul kademesinde Fen bilimleri dersi 3. Ve 4. Sınıfta yer alır. 3. sınıf Fen Bilimleri müfredatı 7 ünite, 36 kazanımdan oluşur. 4. sınıf Fen Bilimleri müfredatı 7 ünite, 46 kazanımdan oluşmaktadır. İlkokul Fen Bilimleri dersi Tüm fen bilimleri dersin temelini oluşturmaktadır (Fen bilimleri, Biyoloji, Kimya, Fizik). Fen bilimlerine karşı olumsuz bir tutum oluşmaması için ilkokul fen bilimleri dersinde öğrencinin başarı duygusu gelişmesi gereklidir. Öğrencinin Fen Bilimleri dersini sevebilmesi ve olumlu bir tutum gelişe bilmesi için İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders almanızı öneririm. Tüm bunların yanında Fen Bilimleri dersini sadece bir ders olarak düşünmemek gerekir. Fen bilimleri dersi çocuğun yaşadığı dünyayı, maddeyi tanımasını sağlar.

Öğrencinin Bilimsel Yöntem Gelişmesi

Bilimsel yöntem, yeni bir bilgiyi bulabilmek için izlenen yöntem olarak tanımlabilir. İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders öğrenciye bilimsel süreç basamakları kazandırır.

Bilimsel Yöntem basamakları;

 1. Problemin belirlenmesi,
 2. Problem ile ilgili gözlem yapma ve veriler toplama,
 3. Hipotezler kurma,
 4. Deneyler tasarlayıp, hipoteze dayalı tahminlerde bulunma,
 5. Kontrollü deneyler yapma,
 6. Verilerden sonuç çıkartma,
 7. Teori ve Yasa.

Bilimsel Yöntem gelişimi olan bir öğrenci karşısına çıkan tüm problemleri bilimsel bir yol çizerek çözer. Hipotez kurma, Deneyler tasarımı, Hipoteze dayalı tahminlerde bulunma ve kontrollü deneyler yapma kazanımı kazandırır. Bu kazanımları kazanan bir öğrenci yaratıcı ve özgün ürün ortaya çıkartır.

Dersler Nasıl İşleniyor?

Dersler öğrencinin evinde, Nurol park ofisimizde veya onun kendisini mutlu hissettiği mekanda işlenmektedir. İlkokul Fen Bilimleri Dersi aldığınızda bir seansı 60-80 dakikadır. 60-80 dakika 5 yıllık tecrübemizle öğrencinin derse hakimiyetinin en yoğun yaşandığı süredir.  İlk ders öğrenci hakkında fikir sahibi olabilme açısından çok önemlidir. İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders alarak öğrencilerinizi emin ellere teslim ettiğinizden emin olunuz.

Özel Derslerim genelde Halkalı, Bakırköy, Başakşehir, Nişantaşı, Bahçelievler taraflarındadır. Ayrıca Güneşli Nurol Park’ta bulunan ofisimizde de ders verilmektedir. Fakat  İstanbul Avrupa yakasında nerede olursanız olun müsaitlik durumuna göre tanışmak ve ilk dersi yapmak isterim. Eğer öğrenci ve Aile istekliyse, yer seçimi yapmadan derslere geliyorum.

Bilgi ve İletişim İçin Tıklayınız

Ayrıca Yine bizim sitemiz olan Keyifli matematiği ziyaret edebilirsiniz

Özel Ders Başvuru Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  İlkokul Özel Ders
  İlkokul Özel Ders
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?