İlkokul Hayat Bilgisi Özel Ders

İlkokul Hayat Bilgisi Özel Ders
14.10.2020
91

İlkokul Hayat Bilgisi Özel Ders

Eğitimin temel amacı çocuğun bir birey olarak kendini tanımasını, bireyler arası ilişkileri geliştirmesini sağlamak, sorumluluklarını kavrayarak iyi bir vatandaş olarak yetiştirmektir. ilkokulda bu amaca hizmet eden en önemli disiplinler arasında Hayat Bilgisi dersi gelmektedir. Bireyin çevresine başarılı ve olumlu bir biçimde uyum sağlamasıdır. Bu uyum sağlama sürecindeki öğrencinin aldığı ilk ders Hayat Bilgisi dersidir. Takviye derler ile bireyin kendisini tanıma sürecini hızlandırır ve akademik başarı yakalar. İlkokul Hayat Bilgisi Özel Ders ile ilk derste farkı mutlaka göreceksiniz

Öğrencinin Sosyal Yönde Gelişimi

Hayat Bilgisi programı birey, toplum ve doğa bütünlüğü çerçevesi içerisinde okul heyecanım, benim eşsiz yuvam, dün bugün ve yarın temalarını da sarmal bir biçimde içine alan hayatın kendisini yansıtarak,  çocuğun ihtiyaç duyabileceği olaylarda bilgi ve becerilerini kullanabilmesini sağlama, ezbercilikten uzak, yaparak yaşayarak aktif bir şekilde öğrenme ilkelerini benimsemiştir.

Hayat Bilgisini ilk olarak çocukların, etrafında olup bitenlere karşı gösterdikleri derin ilgiye cevap vermek için etkinlikler tasarlıyoruz.  Çocuklara çevrelerini tanıtmak, pratik bir değer taşır. Çevreye ait kazanılacak bilgiler, bundan başka, eski zamanlara veya başka çevrelere ait edinilecek bilgilere temel teşkil eder. Çocuklar ilk sınıflarda çevrelerinin doğal ve toplumsal hayatını incelerken daha sonra alacağı dersler için de hazırlanmış olurlar.  İlkokul Hayat Bilgisi Özel Ders, çocukların zihin gelişimlerine önemli derecede katkı sağlar.  Hayat Bilgisi öğrencilerin duygusal hayatlarını da zenginleştirmeye yarar.  Öğrencinin sosyal yönde gelişimi ve akademik yönde gelişimi içim hayat bilgisi takviye ders alması gerekir.

Dersler Nasıl İşleniyor?

Dersler öğrencinin evinde, ofisimizde veya onun kendisini mutlu hissettiği mekanda işlenmektedir. İlkokul Birinci-ikinci-üçüncü Sınıf Hayat Bilgisi Dersi aldığınızda bir seans i s 60-80 dakikadır. 60-80 dakika 5 yıllık tecrübemizle öğrencinin derse hakimiyetinin en yoğun yaşandığı süredir.  İlk ders öğrenci hakkında fikir sahibi olabilme açısından çok önemlidir. Bazı hocalar öğrenciyi görmeden onunla ders işlemeden sizlere bir takım sözler veriyorsa bu eğitimcilerden uzak durmanızı tavsiye ederim.  Eğitim koçluğu sertifikasını da 120 saat eğitim alarak tamamlamış bulunmaktayım. Öğrencinizin gelişimine katkıda bulunmak bana ayrı bir heyecan katmaktadır. Hayat Bilgisi Özel Ders alarak öğrencilerinizi emin ellere teslim ettiğinizden emin olunuz.

İlkokul Birinci-ikinci-üçüncü Sınıf Hayat Bilgisi Özel Derslerim genelde Halkalı, Bakırköy, Başakşehir, Nişantaşı, Bahçelievler taraflarındadır. Ayrıca Güneşli Nurol Park’ta bulunan ofisimizde de ders verilmektedir. Fakat  İstanbul Avrupa yakasında nerede olursanız olun müsaitlik durumuna göre tanışmak ve ilk dersi yapmak isterim. Eğer öğrenci ve aile istekliyse, yer seçimi yapmadan derslere geliyorum.

Bilgi ve İletişim İçin Tıklayınız

Ayrıca Yine bizim sitemiz olan Keyifli matematiği ziyaret edebilirsiniz

 

Özel Ders Başvuru Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  İlkokul Özel Ders
  İlkokul Özel Ders
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?