İlkokul Özel Derslerin Faydaları

İlkokul Özel Derslerin Faydaları
23.10.2020
35

İlkokul Özel Derslerin Faydaları

Anne ve babalar bazı nedenlerden dolayı çocukları için bazı derslerde özel ders aldırma ihtiyacı duymaktadır. Bunun nedenlerinin başında çocuğun eğitim alanındaki eksiklikleri gelmektedir. Bazen bilgi eksiklikleri olmasa bile çocukların öğrendiklerinin pekişmesi ve kalıcı olması için ilkokul özel ders alınmaktadır.

 İlkokul Özel Derse Olan İhtiyaç Nasıl Anlaşılır?

Çocukların ilkokul özel ders alıp almaması gerektiği hakkında karar veremiyorsanız ilk olarak çocuğun okuldaki öğretmeni ile görüşülmesinde fayda vardır. Çünkü çocukların özel derse ihtiyacının olup olmadığını, dersler ile ilgili performansını ölçen en yakın kişi öğretmenleridir. Bunlar dışında velilerin hangi konuda eksik olduğunu da ilkokul öğretmenleri söyleyecektir.

Çocukların ilkokul özel ders almaya başladıkları zaman bir süre öğrenme hızları tahmin edildiğinden daha hızlı veya daha yavaş olabilir. Bu çocuklara göre değişkenlik gösterir. Burada önemli olan çocuklara doğru ilkokul özel ders öğretmeni bulmaktır.

 Özel Derslerin Faydaları Nelerdir?

Eğitim alanında velilerin en çok zorlandıkları dönem ilkokul dönemidir. Çocukların yeni okula başlaması, okula ve öğretmenlere adapte olması çocuktan çocuğa değişkenlik gösterebilir. Bazı çocuklar bu anlamda derslere konsantre olamamaktadır. Bu nedenle birçok veli çocukları için ilkokul özel ders aldırmak istemektedir.

İlkokul çağındaki çocuklar için özel ders aldırmanın pek çok açıdan yararı bulunmaktadır. Bu faydalar şunlardır:

– Grup içerisindeki performans ile birebir alınan derslerdeki performans farklılık gösterir. Bu nedenle özel ders aldığı zaman bu ders birebir olacağından ilgi ve dikkat daha yoğun olacaktır.

– Özel derslerde öğrencilerin eksik olan derslerine ağırlık verilir. Çocukların bazı konularda olan eksiklikleri özel dersler ile giderilebilir.

– Özellikle en çok zorlanılan matematik dersleri için özel ders çok önemlidir. Matematik dersinin sürekli tekrar edilmesi ve pekiştirilmesi daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Bu da özel ders ile mümkün olur.

Özel Ders Aldırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklarda özel derslerden sonra hemen başarı beklenmesi çok büyük bir hatadır. Ayrıca çocukların okullarda verilen ödevleri kesinlikle özel derslerde yaptırılması talep edilmemelidir. Ödevlerin çocukların kendi başlarına ufak yardımlar ile yapılması gerekir. Özel ders alan çocuklar için okul derslerindeki not artışları yaşanmıyor ise bu durumda çocuğu suçlamamak da önemli olmaktadır.

Dersler Nasıl İşleniyor?

Dersler genellikle Basın ekspres Nurol park ofisimizde, öğrencinin evinde veya öğrencinin kendisini mutlu hissettiği mekanda işlenmektedir. İlkokul özel ders aldığınızda bir seansis 60-80 dakikadır. 60-80 dakika 5 yıllık tecrübemizle öğrencinin derse hakimiyetinin en yoğun yaşandığı süredir.  İlk ders öğrenci hakkında fikir sahibi olabilme açısından çok önemlidir. Eğitim koçluğu sertifikasını da 120 saat eğitim alarak tamamlamış bulunmaktayım. Öğrencinizin gelişimine katkıda bulunmak bana ayrı bir heyecan katmaktadır. Özel ders alarak öğrencilerinizi emin ellere teslim ettiğinizden emin olunuz.

İlkokul Özel Derslerim genelde Halkalı,Atakent,Güneşli, Bakırköy,Yeşilköy, Başakşehir, Nişantaşı, Bahçelievler taraflarındadır. Ayrıca Güneşli Nurol Park’ta bulunan ofisimizde de ders verilmektedir. Fakat  İstanbul Avrupa yakasında nerede olursanız olun müsaitlik durumuna göre tanışmak ve ilk dersi yapmak isterim. Eğer öğrenci ve Aile istekliyse, yer seçimi yapmadan derslere geliyorum.Tüm derslerimize göz atmak için lütfen Dersler bağlantısına tıklayın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
İlkokul Özel Ders
İlkokul Özel Ders
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?